پخش دفترچه‌های کارزار در رشت

۴ اردیبهشت ۹۷ ما دو نفری از ساعت ۱۱ بطرف سلیماندراب رشت رفتیم و حدود ۴۰ دفترچه راهنمای کارزار بین زنان آن خیابان که بیشتر فروشنده‌های مغازه بودند پخش کردیم.

برخورد زنان که اکثرا جوان بودند خیلی خوب بود. بعضی‌هاشان هم وقتی صحبت از خشونت به زنان می‌کردیم همراهی می‌کردند. بگذریم که خیلی‌هاشان می‌گفتند ما خودمان خشونت در خانواده نداریم اما دوستانی داریم که خشونت دیده‌اند. چند نفر شماره تلفن دادند و گرفتند تا اگر سوالی بود برای دوستانشان بپرسند یا بهشان در مورد کارگاه‌های آموزشی اطلاع بدهیم. یک آقای مغازه‌دار هم خودش درخواست کرد بهش دفترچه بدهیم.

جز دو نفر که امتناع کردند حتی از گرفتن دفترچه و چند مورد که با ناباوری دفترچه را می‌گرفتند، بقیه خیلی برایشان جالب بود.  حتی سه نفر خودشان گفتند چند تا بیشتر بهمان دفترچه بدهید که به بقیه خانم‌های مشتری مغازه بدهیم. چند نفری برایشان سوال بود که از طرف چه گروهی است،‌ چه کسانی این تشکل رو رهبری می‌کنند و چند نفر هم کماکان با شنیدن اهداف کارزار شروع کردند به درد دل در مورد نزدیکانشان. مثلا یک نفر گفت که یکی از نزدیکانش بخاطر اینکه مهریه بهشان تعلق نمی‌گیرد با شوهری که شیشه مصرف می‌کرده همچنان زندگی می‌کند و نمی‌تواند طلاق بگیرد. تا ساعت یک و نیم صحبت‌ها طول کشید.

 

به امید آگاهی بیشتر زنان

مژگان عطرچیان، ‌ماهرخ روستا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *