آیا یک زن در این شرایط امنیت دارد؟

فاطمه و علی دو نو‌جوان ۱۷ و ۲۰ ساله هستند که از یک سال پیش عاشق هم شده‌اند. پسرعمو و دخترعمو هستند. اولیاء آن‌ها از این عشق باخبرند اما هیچ اقدامی نمی‌کنند.

بالاخره بعد از یک سال ازدواج می‌کنند و هفته اول پس از عقد را به خوبی سپری می‌کنند اما از آن زمان به بعد رفتار علی تغییر می‌کند. گویا از ازدواج با فاطمه پشیمان شده است و هر کس از او می‌پرسد پاسخی نمی‌دهد. در مدت کمی دچار افسردگی می‌شود. فاطمه به او می‌گوید چرا این کار را با خودت می‌کنی. بالاخره علی پاسخ می‌دهد که هرچی هست از گوشی لعنتی تو است. من نام فلان پسر را در گوشی تو دیدم. فاطمه دست و پای خود را گم می‌کند اما بالاخره اعتراف می‌کند که آن پسر فقط خواستگار او بوده است اما مگر علی باورش می‌شود. علی از آن روز به بعد بداخلاق‌تر می‌شود.

آن‌ها فعلن در خانه پدر و مادر علی زندگی می‌کنند. هرچه پدر و‌ مادر علی از علی و فاطمه دلیل این بداخلاقی‌ها را می‌پرسند جوابی نمی‌شنوند. تا جایی که علی به فکر طلاق می‌افتد‌ درست دو ماه بعد از ازدواجشان. اما فاطمه که پدر ندارد و فقط مادری دارد که کارگر خانه‌ها است اصلا نمی‌خواهد برگردد به خانه مادری. همه‌اش به علی می‌گوید علی جان من تو را دوست دارم وگرنه که با تو‌ رابطهٔ جنسی برقرار نمی‌کردم اما علی در دلش غوغایی برپاست. همه‌اش فکر می‌کند که شاید قبل از ازدواج، آن پسر هم با زنش رابطه جنسی برقرار کرده باشد. به سراغ پسر می‌رود. او انکار نمی‌کند و می‌گوید فاطمه اصلن علی را نمی‌خواهد. افسردگی علی بیشتر و بیشتر می‌شود اما فاطمه بالاخره او را قانع می‌کند که چنین کاری نکرده است و با این‌که از دست علی کتک می‌خورد باز می‌گوید عاشق علی است.

حدود یک هفته است پدر و مادر علی هم به فاطمه مشکوک هستند و در برخوردهای علی با او همراهی می‌کنند. علی هم سردرگم شده انگار هم فاطمه را دوست دارد و هم ندارد ولی فاطمه همچنان صبر می‌کند و علی را همچنان به آرامش دعوت می‌کند. آیا یک زن در این شرایط امنیت دارد و آیا زندگی به صلاح فاطمه است؟

روایت رسیده به کارزار منع خشونت خانوادگی از املش (گیلان)،‌ https://t.me/pdvcir

 

?? شما هم می‎توانید تجربیات خود را از خشونت خانوادگی به صورت حضوری، یا از طریق ایمیل pdvc.ir@gmail.com یا ادمین کانال تلگرام کارزار @pdvci به دستمان برسانید یا آنها را با هشتگ کارزار منع خشونت خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *