این وضعیت تکرار می‌شود

دو روایت از گیلان به کارزار منع خشونت خانوادگی

روایت اول:

روایت من در مورد خانمی است که در مورد زندگی خود برایم گفته.

زنی ۳۵ ساله شبی که همراه فرزندانش از خرید برمی‌گردد همسرش را با خانمی در اتاق خواب می‌بیند و بعد از دعوا کردن نزد خانواده زن رفته و مسئله را عنوان می‌کند. بعد از برگشتن به خانه شوهرش او را با ریختن بنزین بر سرش می‌سوزاند که چرا آبروی آن زن را برده است. زن دچار سوختگی شدید می‌شود. چندین ماه در مداوا به سر می‌برد تا بتواند از بیمارستان مرخص شود. همسرش در بیمارستان به او می‌گوید پزشکان نسبت به زنده ماندن تو تردید دارند و من هم که محکوم به قتل می‌شوم، اگر تو بمیری فرزندانت باید بدون پدر و مادر بزرگ شوند. پس تو عنوان نکن که من این کار را کرده‌ام. ولی خوشبختانه این خانم از آی‌سی‌یو و بیمارستان مرخص می‌شود. بعد از یک سال که زن از بیمارستان مرخص می‌شود به خاطر سوختگی شدید در صورت و گردن و ظاهر نامناسب همسرش او را از خانه بیرون و از دیدن فرزندان محروم می‌کند. ولی خوشبختانه این خانم توانست با مقاومت در برابر فشارهای شوهر و با حمایت خانواده خود مرد را محکوم کند و در ازای بخشش شوهر، مالکیت خانه و ماشین و حق حضانت و  حق طلاق را از این مرد بگیرد.

روایت دوم:

زنی در همسایگی ما با مردی معتاد زندگی می‌کند که تقریباً در هفته ۴ شب دعوا و کتک‌کاری می‌کنند. چندین بار همسایگان #مداخله کردند. حتی یک بار به صورت زن سیلی زد و چشم او پاره شد. همسایه‌ها او را به بیمارستان رساندند ولی هر بار به خانه برمی‌گردد متأسفانه دوباره این وضعیت تکرار می‌شود.


?? شما می‎توانید تجربیات خود را به صورت حضوری، یا از طریق ایمیل pdvc.ir@gmail.com  یا ادمین کانال تلگرام کارزار https://t.me/pdvci به دستمان برسانید یا آنها را با هشتگ کارزار منع خشونت خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *