در مقابل این آزار و اذیت‌ها باید چه کار کنم؟

من توی خونه مورد آزار و اذیت، هم روانی و هم جسمی قرار می‌گیرم. ۲۲ سالمه و مجردم.

پدر و مادرم وقتی بچه بودم طلاق گرفتن. ۲ سال پیش مادرم بودم بعد فرستاده شدم که با پدر معتادم زندگی کنم. جدا از اینکه یه شوک بود برام، پدرم من رو مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار می‌داد. به مادرم می‌گفتم ولی اینو حق من می‌دونست و مشکلی نمی‌دید و می‌گفت حتما تقصیر خودت بوده؛ درصورتی که من فقط ۱۰ سال داشتم.

بعد از چندسال باز برگشتم پیش مادرم زندگی کنم ولی آرامش برام نزاشت. مدام کتکم می‌زد و تهدید و تحقیرم می‌کرد که می‌فرستم پیش بابات تا سرتو ببره و همیشه من کابوس داشتم، همیشه وحشت داشتم و نمی‌تونستم از ترس و کابوس‌هایی که می‌دیدم بخوابم. حتی افسردگی شدید گرفتم و البته هنوز هم افسردگی دارم.

کتک زدن‌هاش به حدی رسید که بدنم کبود می‌شد و طوری بود که اگه می‌گفتم من به این رشته علاقه ندارم، کتک می‌خوردم و تهدید می‌شدم که اگه رشته‌ی مورد علاقه‌ی اون رو نخونم منو برمی‌گردونه پیش پدرم.، تا جایی رسید که منم مجبور به مقابله کردن شدم در مقابل کتک زدن‌ها.

باز هم کتکم می‌زنه اما کمتر از قبل. ولی تهدیدها که زنگ می‌زنم به پدرت تا بیاد همین‌جا سرتو ببره تموم نشده. الان ۲۲ سالمه و روز خوش واسم نیست. توی این خونه همیشه جنگ و دعوا، همیشه دهن کجی، انگار که من سربارشم. همیشه می‌گه میندازمت از خونه بیرون، می‌فرستمت پیش بابات تا بری تو اشغال‌دونی زندگی کنی.

وقتی از جایی دیگه دلش پره سر ما خالی می‌کنه و همیشه درحال دهن کجی و قیافه کج کردن به ماست حتی صبح‌ها که از خواب پا می‌شیم هم وقتی باهاش حرف می‌زنم قیافشو کج و کوله می‌کنه بهم و روزمون رو خراب می‌کنه.

همیشه می‌گه باید شوهر کنی بری ازین خونه، نمی‌تونی تو این خونه بمونی. کافیه به خواسته‌ی اون گوش نکنم و بگم که علاقه‌ای به این موضوع ندارم دیگه تمومه شروع می‌شه. همیشه می‌گه که شما مزاحم منید و جلوی پیشرفت منو گرفتین من وظیفه‌ای در قبال مواظب کردن از شما ندارم من یه مادرم و هیچ وظیفه ای ندارم.

می‌خوام بدونم چه کاری می‌تونم بکنم در مقابل این آزار و اذیت‌ها و اینکه اگر روزی به پدرم زنگ زد و خواست منو بفرسته پیش اون و نگه نداره منو، باید چیکار کنم؟!


روایت رسیده از خوزستان به کانال کارزار منع خشونت خانوادگی https://t.me/pdvcir

?? شما می‎توانید تجربیات خود را به صورت حضوری، یا از طریق ایمیل pdvc.ir@gmail.com  یا ادمین کانال تلگرام کارزار https://t.me/pdvci به دستمان برسانید یا آنها را با هشتگ کارزار منع خشونت خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *