مجبور به بارداری‌های اجباری شد تا شاید پسر به دنیا بیاورد

زهرا نام دختر زیبارویی است که کار طاقت‌فرسای روستا چشمان آبی‌رنگ و گونه‌های برجسته او را چنان پوشانده بود که باید وقتی از نزدیک با او صحبت می‌کنی متوجه این زیبایی شوی. زهرا از زمانی که من او را دیده بودم دلش می‌خواست با پسر عموی بزرگ خود ازدواج کند اما به دلایلی پسرعمو چند سالی به اجبار مجبور به ترک ایران شد. زهرا به اجبار به ازدواج با پسرعموی دیگر شد که متأسفانه از همان بدو ازدواج با برخوردهای خشونت‌آمیز از طرف مادر همسر خود مواجه شد. اما همه‌ی این‌ها به یک‌طرف، او مجبور به بارداری‌های اجباری شد تا شاید برای خانواده همسر پسر به دنیا بیاورد. با این استدلال که پسر تو خانواده روستایی ارزشمند است و همراه و هم‌کلام پدر و مادرهای روستایی.

زهرا فقط ۳۷ سال داشت که صاحب پنج فرزند بود و هر بار که باردار شد و دختر بود، چنان مورد بی‌رحمی و بی‌حرمتی از طرف مادر شوهرش بود، ما که از شهر می‌رفتیم روستا این صحنه‌ها را می‌دیدیم با کوله باری از غصه به خانه برمی‌گشتیم.

روایت رسیده به کارزار منع خشونت خانوادگی، #گیلان: https://t.me/pdvcir/538

#ازدواج_اجباری #فرزندآوری_اجباری
?? شما می‎توانید تجربیات خود را از #خشونت_خانوادگی به صورت حضوری، یا از طریق ایمیل pdvc.ir@gmail.com یا ادمین کانال تلگرام کارزار https://t.me/pdvci به دستمان برسانید یا آنها را با هشتگ کارزار منع خشونت خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *