رفتم پزشک قانونی، اما شاهد نداشتم

من به‌تازگی با این کانال آشنا شدم، همسرم دکترای تخصصی دارند و من فوق‌لیسانس، هر دو از دانشگاه‌های تراز اول تهران.

اما؟

همسرم بسیار واکنشی و دمدمی است، مرتب خشونت شدید داره. برای هر چیزی به آنی حمله میکنه و بسیار کتک میزنه. وقتی با کمربند من رو زد، تمام بازوی چپ و پشتم از کبودی سیاه شده بود.

شکایت کردم. رفتم پزشک قانونی. اما نتونستم شاهد داشته باشم. خودش هم بسیار مغروره. این شکست و این‌همه تحمل خشونت در طول سالیان من رو زمین‌گیر کرده.

حدود ده‌ساله ازدواج کردیم. بچه نیاوردم از ترس این رابطه تلخ. حدود چهار سال از رنج زیاد موندم خونه و دیگه توان جسمی و روحی کار کردن تمام‌وقت رو نداشتم.

به‌تنهایی مشاوره رفتم. سعی کردم به زور هم شده شاد باشم و سرحال!

اما. درونم انگار از هم پاشیدم. سه هفته پیش دوباره کتک‌های شدیدی زد. پرده گوشم آسیب دید. من رو از خونه بیرون کرد و کلید خونه رو هم گرفت  و گفت فکر نکن میتونی برگردی.

اومدم خونه پدرم. فقط حدود یک سالی هست از رنج زندگیم خبر دارند. قبلش نمی‌گفتم. این بار خودمم جدی شدم برای جدایی. هرچند از تهدیدهاش می‌ترسم. اما همسرم اول رفته بود و تو فاز معذرت‌خواهی و اشتباه کردم و کلید خونه رو برام فرستاده و ..
چندین بار با وکیل صحبت کردم. وکیل میگه برای ضرب و شتم قانون شفاف و صریحی نیست. باید بتونی ثابت کنی.

دلم میخواد زودتر این رنج تموم شه. اما با توجه به موقعیت شغلی همسرم که استاد دانشگاه هست و خب وضعیت استقلال مالیش و اینکه طلاقم نمیده نمیدونم چقدر باید دست و پا بزنم در این راه.

روایت رسیده به کارزار منع خشونت خانوادگی،  https://t.me/pdvcir


??شما می‎توانید تجربیات خود را به صورت حضوری، یا از طریق ایمیل pdvc.ir@gmail.com  یا ادمین کانالک تلگرام کارزار https://t.me/pdvci به دستمان برسانید یا این‌که با هشتگ کارزار منع خشونت خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی منتشرشان کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *