کادوی ولنتاین

رد پای نقش‌های جنسیت‌زده‌ای که جامعه به ما زن‌ها تحمیل می‌کنه انقدر عمیق و پررنگه که حتی تو خونه‌های ماهایی که در حال مبارزه با این نابرابری هستیم هم دیده می‌شه، حتی در عشق ورزیدن‌هامون!

نزدیک ولنتاین بود و مثل هرسال تو این فکر بودم که بهترین کادویی که می‌تونم به همسرم هدیه کنم چیه…بعد از کلی فکر کردن از اونجایی که همسرم به کتاب‌خوانی خیلی علاقه داره رفتم انقلاب و از بین انبوه کتاب‌ها دو تا کتاب با موضوع مورد علاقه‌اش خریدم. می‌دونستم تو این مدت اونم به فکر تهیه کادو ولنتاین هست، با خودم فکر می کردم که کادوی من چی میتونه باشه؟ پکیج آموزشی نرم افزار؟ یه قلم نوری که خیلی وقت بود برای تصویر سازی بهش نیاز داشتم؟ یه کتاب؟ یا …

بالاخره روز ولنتاین رسید و بعد از کلی ابراز عشق و خوشحالی کادوهامون رو باز کردیم…نگاه جنسیت‌زده بازم کار خودشو کرده بود!

کادوی من باز هم از وسایل آشپرخونه انتخاب شده بود…

دنیا چه قدر قشنگ‌تر می‌شد اگر یاد می‌گرفتیم که زن‌ها رو فقط در نقش خانه‌داری و پخت‌وپز و مادر شدن نبینیم و برای ابعاد وجودی دیگرشون هم ارزش قائل بشیم.

 

روایت از تهران، کارزار منع خشونت خانوادگی  https://t.me/pdvcir


شما می‎توانید تجربیات خود را به صورت حضوری، یا از طریق ایمیل pdvc.ir@gmail.com  یا ادمین کانال تلگرام کارزار https://t.me/pdvci به دستمان برسانید یا این‌که با هشتگ کارزار منع خشونت خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی منتشرشان کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *