خشونت جسمی تنها نوع خشونت نیست

خشونت جسمی بدترین نوع خشونته اما تنها نوع آن نیست. یکی از دوستان من هنوز وارد ۲۰ سالگی نشده و امسال برای بار دوم داوطلب کنکور هستش، اما با فشار شدیدی از طرف خانوادش مواجه هست که می‌خواهند قانعش کنند برای ازدواج.

خانواده کاملا سنتی و یکی از خواهرها، در سن بالاتری نسبت به بقیه ازدواج کرده و مدام خودش را مثال بدبختی می‌دونه و این خواهر کوچکتر می‌گه اگه خواستگارهات رو رد کنی مثل من می‌شی.

علاوه بر فشار روانی‌ای که برای راضی کردن به ازدواج روش هست، وقتی گفته نمی‌خوام سن پایین ازدواج کنم بهش گفتند دیگه دیگران به یه چشم دیگه نگاهت می‌کنن …

حتی بیرون رفتن و معاشرت با دوستاش رو به چشم بدی نگاه می‌کنن خانواده‌اش. در حالی که دختری هست کاملا ساده و از هر لحاظ تا به حال طبق همون ارزش‌های درون خانواده رفتار کرده. اما حالا وقتی برای ازدواج مقاومت کرده، بدترین تصورات و فکرها رو در موردش می‌کنند و نگاه‌هایشان به قدری سنگین و غیرقابل تحمل شده که از خانه بیزار شده.

و همه این‌ها فقط به خاطر اینکه گفته فعلا برای ازدواج زوده.

خانواده با وضع مالی مناسب و تمام افراد خانواده تحصیل کرده.

ازدواج کردن رو برای دختر شانس می‌دونن و عقیده دارن «شانس بیاری یه درست و حسابی بیاد بگیرتت»

 

روایت رسیده به کانال کارزار منع خشونت خانوادگی


شما می‎توانید تجربیات خود را به صورت حضوری، یا از طریق ایمیل pdvc.ir@gmail.com یا ادمین کانال تلگرام کارزار @pdvci به دستمان برسانید یا این‌که با هشتگ کارزار منع خشونت خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی منتشرشان کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *